top of page

                                                            Çöpünü yere atma, Geleceğini kirletme! Etkinliği düzenlendi

Doğamız ve bizler için hayati öneme sahip olan çevremize gerekli özeni gösteriyor muyuz? Doğa'da piknik sonrası etrafa saçılan ambalaj ya da poşetlerin rüzgârın etkisiyle uçması, içilen pet su şişeleri, kırılan cam şişeleri ve daha fazlası çevremiz için yüzyıllarca süren tehlike anlamına geliyor.
Çoğu insan kaynaklı olan çevre kirliliği sorunları hakkında farkındalık oluşturmak, çevre bilincinin gelişimine katkıda bulunmak ve bizleri, dünyamızı ve tüm canlıların geleceği için düşünceye sevk ederek önlem almaya yönlendirmek için çevreye özel belirli gün ve haftalarda etkinlikler düzenlemeye gayret gösteriyoruz.
Bu özel günlerden birisi olan Dünya Çevre Günü, İsveç’in Stockholm kentinde 1972 yılında düzenlenen Birleşmiş Milletler Çevre Konferansından bu yana, her yıl 5 Haziran tarihinde, çevrenin korunması konusunda dünyada olduğu gibi ülkemizde de farkındalık yaratılması ve eylemde bulunulması amacıyla kutlanmaktadır.

Bu anlamlı günde, dünya çapında milyonlarca insan gezegenimizi biraz daha temiz hale getirmek için doğayı temizledi.
Yenilikçi Sürdürülebilir Kalkınma Derneği çevremiz ve gezegenimiz için başkan yardımcısı eğitimci Akif Emre Duman çocuklarla birlikte önemli bir sorumluluk alarak “Çöpünü yere atma, Geleceğini kirletme!” sloganı ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde şehir merkezindeki bir park ve çevresindeki çöpleri temizledi. Etkinlik çocuklara verilen kısa bir eğitim il başlandı. Çevremiz temizlenerek hep birlikte daha güzel ve yaşanabilir bir çevre oluşturmak için bir fark yaratılması hedeflendi. 

bottom of page