top of page
WhatsApp Image 2024-06-06 at 22.12.08 (1).jpeg

                           Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkililerinin düzenlediği toplantıya YESKAD proje ekibi katıldı. 

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu https://www.eeas.europa.eu/delegations/t%C3%BCrkiye_tr?s=230 tarafından finanse edilen Dış yardımın uygulanmasına yönelik çerçeve sözleşme 2018 (FWC SIEA 2018) Lot 1: Doğal Kaynakların ve Dayanıklılığın Sürdürülebilir Yönetimi hibe programını yürüten İtalyan program yetkilisi ve hibe programının her bir alt sektörünü Türkiye’de temsilen eden akademisyenlerin yer aldığı heyet ile Yenilikçi Sürdürülebilir Kalkınma Derneği https://www.yeskad.org/ proje ekibi tarafından 03/06/2024-04/06/2024 tarihlerinde proje geliştirme toplantıları gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nu temsilen İtalya Palermo Üniversitesi'nden Mimar Mario Martelli, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman Şahin Güçhan, TED Üniversitesi Psikoloji Bölümü akademisyeni Doç. Dr. Canay Doğulu, YESKAD’ tan https://www.instagram.com/yeskadernegi/ Hacı Mehmet Şimşek, Ramazan Koç, Canan Erdem ve Hayrunnisa Büşra Erdem katıldı. FWC SIEA 2018 – Lot 1 programı kapsamında deprem sonrası bölgenin hızla toparlanması için atılacak adımların belirlenmesi ve sosyal hayatın normale dönme gereksinimlerinin analizini gerçekleştirildi. Çıkılacak hibe programının Strateji Belgesinin hazırlanması, yeni projelerin geliştirilmesi, kapasite arttırma ve teknik destek gibi konularda görüş ve öneriler alındı fikir alışverişinde bulunuldu.
Yapılan görüşme ve değerlendirmeler sonucunda, bölgenin yeniden kalkınması için sunulan görüş ve fikirlerin geliştirilerek projelendirilmesine, toplantıların devamına ve işbirliğinin geliştirilmesine karar verildi.

bottom of page