top of page

                                                  Liderlik Atölyesinin bu haftaki konuğu Operatör Doktor Anıl ÖZMUTLU

Liderlik Atölyesinde bu hafta, Operatör Doktor Anıl ÖZMUTLU gençlerle bir araya geldi. Operatör Doktor Anıl ÖZMUTLU, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimi, İstanbul üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde endoskopi eğitimini tamamlamıştır. Diyarbakır Ergani’ de zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra bir çok kamu ve özel hastane de hekimlik ve yöneticilik görevlerinde bulunmuş ve 23 yıl çalışmıştır. Halen Gaziantep’ te kendisinin kurduğu Özmutlu Klinik’te Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalışmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Zollinger Cerrahi Atlası, Chassin Cerrahi Teknik kitabı, Genel cerrahide ipuçları kitaplarında çevirmen olarak yer almış olup, kitap bölümleri de mevcuttur. Özel ilgi alanları arasında ileri Laparoskopik Cerrahi, Obezide Cerahisi, Metabolik Cerrahi ve Meme Cerrahisi yer almaktadır.
Mesleki yaşamının yanında sanatla da yakından ilgilenen ÖZMUTLU, Yenilikçi Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin stratejik ortağı olan Gazişehir Musiki ve Sanat Derneği’nin başkanlığını yürütmektedir. Burhan Kul Türk Müziği Akademisinde ve Gaziantep Şehitkamil Belediyesi solfej ekibinde korist ve solist görev almaktadır. Amatör olarak ud ve klarnet çalmaktadır.
Özel bir radyoda haftada bir gün “Anıl Özmutlu ile 60 dakika sağlık “ ve “ Fikri Firari” programlarının yapımcısı ve sunucusudur. 
Atölye çalışmasında, konuşmasını liderlik ana teması üzerine kuran ÖZMUTLU, Başarılı olmanın anahtarları, Zaman kavramı ve zamanı kullanma, Aranan yönetici olma, Bilgi mi, para mı hangisi daha güçlü, Sevdiğin işi yapma mı veya yaptığın işi sevme mi, Liderlik ve motivasyon konularını anlatarak deneyimlerini gençlerle paylaşmıştır.

bottom of page