top of page

Araştırma Projeleri Yazma ve Tecrübe Paylaşımı Atölyesine katılacak gençlerin seçimi için bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Gençleri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacı ile Araştırma Projelerini Yazma ve Tecrübe Paylaşımı Atölyesi düzenlenmektedir. 
TÜBİTAK, Teknofest, Meb Robot gibi araştırma proje yarışmalarına katılmak isteyen 14 gence yarışma programları, başvuru rehberi, proje yazma şablonu, başvuru şartları, öğrenci seçimleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Atölye çalışmasına katılacak yetenekli gençlerin seçiminde araştırma projelerine istekli, iletişimi güçlü, akademik yönden başarılı olan 4 genç seçilecek. YESKAD üyesi, araştırma projelerinde deneyimli Elektrik Elektronik Mühendisi Eğitimci Fuat TARHAN tarafından gençlere haftada iki gün olmak üzere on hafta atölye çalışması yapılacak.  Gençlere yönelik Araştırma Projesi Hazırlama eğitimi verilecek. Beyin fırtınası ve soru cevap yöntemi kullanılarak yeni proje fikirleri geliştirilecek. TÜBİTAK, Teknofest, Meb Robot  yarışmalarında ödül alan başarılı projeler incelenecek. Bu projelerin rehber öğretmen ve öğrencileri atölye çalışmasına davet edilerek gençlerle buluşturulacak tecrübe paylaşımı yapılacak. Atölye bitiminde yeni dönemde gerçekleştirilecek yarışmalar için proje hazırlayacaklar.

bottom of page