top of page
WhatsApp Image 2024-04-28 at 00.43.00.jpeg

Minik Gönüller Şenleniyor Projesi’nde ortak kurum olarak                                                     yer aldık
Toplumsal Şenlendirme Programı Çağrısı Türk Kızılay Şube teşkilatları aracılığıyla yerel kamu kuruluşları ve STK'lar arasında bağ kurarak, yerelde güçlü bir birliktelik gerçekleştirilmesi, proje temelli sürdürülebilir bir şekilde bölgesel/yerel şenlendirmeyi amaçlamaktadır.
Bu yıl çıkılan proje çağrısına Kızılay Malatya Şubesi tarafından “Minik Gönüller Şenleniyor” projesi ile başvuru yapıldı. İnönü Üniversitesi, Yenilikçi Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, Malatya Park AVM, Birlik Vakfı Malatya Şubesi projede ortak kurumlar olarak yer almaktadır. 
Proje Ekimizin yazımını üstlendiği proje ile Malatya’da Şubat 2023 depremlerinden etkilenen yaklaşık 120 bin kişi 74 konteyner kentte yaşamaktadır. Proje faaliyetleri ile konteyner kentte yaşayan 03-14 yaş grubu arasında 5000 çocuğa ulaşarak depremlerde yaşadıkları korku ve panikten uzaklaşmalarını, psikososyal yönden rahatlamalarını destekleme, Türk Kızılay’ını çocuklara tanıtma ve farkındalık oluşturma amaçlanmaktadır.  50 genç gönüllü ile  “Kızılay Temalı Boyama”  etkinliği, “3D Ahşap Maket Yapımı”  etkinliği, Açık Hava Sinema Günleri, Rafadan Tayfa'nın sevilen tiyatro oyunlarının oynanması ve gösterimi, Kültürel gezi faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

bottom of page