top of page

2024 Erasmus+ Programı Round 1 proje teklif çağrısı dönemi tamamlandı.

Değerli YESKAD Üye ve Gönüllüleri,

   Şubat 2024 döneminde Erasmus+ Programı kapsamında uzun süredir hazırlıklarını yaptığımız projelerin başvuru süreçlerini tamamlamış bulunmaktayız. Emekyoğun bu çalışmalara yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

   1- Erasmus+ KA152-YOU proje başvurumuzla 39 katılımcı Uluslararası Balkan Üniversitesinde Türkiye, İspanya, Macaristan, Fransa, Romanya, Makedonya ortak ülkelerin katılımı ile “Kültürel Miras” konusunda 7 günlük hareketlilik yapılması hedeflenmektedir

   2- Erasmus+ KA154-YOU proje ortaklığımızla İletişimde Bilgi Kirliliğinin (Dezenformasyon) Sebep ve Sonuçlarını “Algı Yönetimi Perspektifinde” Ele Alınması için İstanbul ve Malatya da yapılacak eğitim ve workshop la çıkan sonuçların “Doğru Bilgi, Güvenli Gelecek İçin Gençlik Katılım Zirvesi” inde değerlendirilmesi hedeflenmektedir.

   3- Avrupa Dayanışma Programı (ESC) - ESC30 proje başvurumuzla gerçekleştirilecek çeşitli etkinlikler yoluyla faaliyete katılan gençlerin yabancı dili kullanarak kendilerine olan öz güvenlerini artırmaları ve yurt dışı fırsatlarını araştırma noktasında daha bilinçli olmaları hedeflenmektedir.

    4- KA210-YOU kapsamında Dijital Bilgi ve Gençlik başlıklı proje başvurusunda bulunduk.

    5- KA210-YOU kapsamında hazırlanan projeye ortak kurum olarak yer aldık.

   2024 Erasmus+ Programı KA1 VE KA2 Round 1 proje teklif çağrısı döneminde Avrupa’daki kurumlarla kurduğumuz güçlü işbirlikleri, hazırlanan proje teklifleri ile taçlandırılarak verimli bir çalışma dönemini geçirdik. İspanya, Fransa, Macaristan, Romanya, Türkiye’deki ortaklara teşekkür ederiz.

bottom of page